Hakkımızda

Hizmet vermiş olduğumuz sektörlerde, kesintisiz ve paket hizmet anlayışı ile işletmelerin ihtiyaç duydukları tüm konularda işverenlerimizin ve tüm paydaşlarımızın yanında yer alarak, ticari ve etik kuralları çerçevesinde yolumuza devam etmekteyiz.


2011 yılında Aksaray ilinde, Özel Medesa İlkyardım Eğitim Merkezi olarak yola çıkan MEDESA; 2012 yılında Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkisi, 2013 yılında ise Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi alarak işverenlerimize yönelik kapsamlı bir hizmet sunmaya devam etmektedir. Sunmuş olduğu kaliteli ve hızlı hizmet ile kısa zamanda akıllara kazınan MEDESA; tüm denetimlerde soruların tespiti ve çözüm önerileri ile işverenin yanında, iş kazaları ve meslek hastalıkları noktasında ise çalışanın yanında yer alarak ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Her ne kadar Aksaray’da kurulmuş olsa da, Aksaray ve çevre illerinden başlayarak, tüm Türkiye’de İlkyardım Eğitimleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri ve Çevre Danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. Kısa süreli değil, uzun soluklu yolculuğunda müşteri memnuniyeti, tıbbi etik kuralları, insan hayatına değer katan politikası, güven veren hizmet anlayışı  ve “işinizin güvencesi” sloganı ile yoluna devam etmektedir. 

 

MEDESA İLKYARDIM

Kazalarda meydana gelen ölümlerin %10'nu ilk beş dakikada, %50'si ise ilk 30 dakika içinde meydana gelmektedir. Bu nedenle ilkyardımda zaman faktörü ve bilinçli uygulama çok önemlidir.

Ülkemizde son yıllarda ilkyardım bilinci giderek artmaktadır, ancak bahsedilen oranlara bakıldığında istenilen noktada olmadığımız bir gerçektir. İlkyardım eğitiminin ve bilincinin yayılması için MEDESA İlkyardım üzerine düşeni uzman kadrosuyla eksiksiz yerine getirecektir.

 

MEDESA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Yapılan araştırmalarda iş kazalarının %50 sinin kolaylıkla önlenebilecek kazalar olduğu,%48 inin sistemli bir çalışma ile önlenebileceği,%2 sinin ise önlenemeyeceği ortaya çıkmıştır. Bu da bizlere iş kazalarının %98 inin önlenebileceği gerçeğini ortaya koymaktadır.

Önlemek ödemekten ucuzdur mantığı ile hareket ederek işyerlerinde tehlike kaynaklarını ortaya çıkartıp bunlardan oluşabilecek riskleri kontrol altına alabilirsek, olabilecek kazaları azaltmış ve tehlikeli ortamları ortadan kaldırmış oluruz. İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında her biri alanında uzmanlaşmış kadrosuyla, ülkemiz genelinde hizmet etmekte olan “çözüm ortaklarımız” ile birlikte işverenlerimizin tüm gereksinimleri mobil sağlık hizmetlerimiz sayesinde iş gücü kaybı önlenerek, ihtiyaç duyulan bu hizmetler en kısa sürede minimum maliyetle ve en kaliteli hizmetle sunulmaktadır.

 

MEDESA ÇEVRE DANIŞMANLIK

Çevresel Ölçüm laboratuarında Uluslar arası standartlara uygun olarak gerekli eğitimleri almış, alanlarında uzman elemanlarla insan sağlığı, çevre güvenliği için tehdit oluşturan;  gürültü, emisyon, imisyon ve iç ortam ölçümleri yapılmaktadır. Yapılan ölçümler sonuçlarına göre bilgi işlem merkezimizde hazırlanan ölçüm raporları; bağımsızlık ve gizlilik ilkelerine bağlı kalarak firmalara en kısa zamanda ulaştırılmaktadır.